„Mali WIELCY” – John Lennon

W czwartek 25 kwietnia 2024 r. dzieci z klasy 3A po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Mali – WIELCY” w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Pszczynie.        Tym razem uczniowie poznali postać Johna Lennona. Na zajęciach dzieci rozmawiały o gatunkach muzycznych i przyporządkowały je do znanych zespołów. W formie zabawy odgadywały z jakich bajek pochodzą znane piosenki oraz wyszukiwały instrumenty, które były ukryte na ilustracji. Zajęcia uświadomiły dzieciom, że warto rozwijać swoje pasje, że muzyka łagodzi obyczaje.

Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole zakończyło się głosowanie w ramach Pszczyńskiego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Osób uprawnionych do głosowania było 341. Byli to wszyscy uczniowie SP1 z klas od pierwszej do ósmej.
Oddano 303 głosy, z czego 302 głosy ważne i 1 głos nieważny.

Spośród czterech zakwalifikowanych projektów największą ilość uczniowskich głosów (156) zdobył projekt pt. „SPORT I WYGODA”.
Serdecznie gratulujemy autorom zwycięskiego projektu, a wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w ten program, dziękujemy za dojrzałą, obywatelską postawę.
Szczegółowe wyniki dostępne na gazetce Samorządu Uczniowskiego (obok sali 105).

„Z książką w dłoni…”

23 kwietnia obchodziliśmy „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. W bibliotece szkolnej z okazji tego święta zostały zorganizowane  „zabawy z książką w dłoni”. Uczniowie odwiedzający bibliotekę poszukiwali książek z zadaną cechą wydawniczą, z rozsypanek literowych układali nazwy osób pracujących z książką oraz szacowali ile książek znajduje się we wskazanym miejscu biblioteki, co okazało się najtrudniejszym zadaniem. Nie zbrakło także rebusów lekturowych i quizu wiedzy o światowym dniu książki.

Zbiórka ELEKTROŚMIECI

W naszej szkole zbiórka elektrośmieci odbędzie się w dniach 23.04 – 9.05.2024 r. w godzinach pracy szkoły można przynosić i składać u Pani Woźnej lub pracownika obsługi. Zachęcamy do licznego udziału.

„Poczęstuj się wiedzą”

22 kwietnia uczniowie klasy 8A i 8B wzięli udział w spotkaniu, które miało przybliżyć  tematykę i zagadnienia z jakimi mogą zetknąć się na egzaminie ósmoklasisty. Przedsięwzięcie to miało formę quizu dyskusyjnego. Każdy z uczniów miał okazję poczęstować się, a potem podzielić się wiedzą z zakresu języka polskiego i matematyki, nie zabrakło także rebusów lekturowych. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami oraz  wspierali się wzajemnie, w rezultacie czego nie było pytań bez odpowiedzi. Inicjatorkami spotkania były panie: E. Skotnica, M. Musioł oraz A. Paździor, a rekwizyty zostały przygotowane przez klasę 6B na lekcjach techniki.